מופע בידור

סדנת צחוק

סינמה בלירה

הדרן 

צור קשר 

0524472000 

צפו בטעימה

מיכאל הנדלזלץ, הארץ
חיים דרעי סיפר באהבה רבה על אביו, אוהב החיים וזכה באהבת הקהל... הוא פרפורמר טבעי ומקסים...
תמר רותם, הארץ
בהצגה חיים מביט על אביו באהבה ובחמלה ומשחזר את הילדות בהומור משוח בדוק של עצבות...

הצגת יחיד

סינמה בלירה

יצירה מקורית מאת ובביצוע: חיים דרעי. בימוי: איילת כוכבי סמסליק ודנה קיילה

חיים דרעי, יוצר רב תחומי, הוא גם ליצן, להטוטן ואמן רחוב. נולד וגדל ביפו, אליה הוא חוזר במופע "סינמה בלירה". המופע הזה הוא מסע תיאטרלי, קומי-דרמתי, אשר מפגיש בין חיים הילד, הבוגר ואביו שגידל אותו יחד עם מאמא סימי בסמטאות יפו.

תקציר ההצגה:

חיים עורך אזכרה לאביו על גג ביתו ומזמין אליה משפחה וחברים כאשר דרך הדיאלוג עימם הוא נזכר בילדותו ביפו של שנות השישים והשבעים. ילדות אשר מגרש המשחקים שלה היו סמטאות שוק הפשפשים, יפו העתיקה, בתי הקולנוע נגה, צליל, אביב, אילת ועוד, מועדונים כמו: כליף, קרוואן אריאנה ועוד. הסיפורים על יפו, הסיפור האישי של חיים, והדיאלוג שנרקם בינו לבין באי האזכרה לאביו שזורים זה בזה לאורך כל ההצגה ונרקמים יחד כפסיפס המתאר את נוף ילדותו, עולם ומלואו.
באמצעות הסיפורים והווירטואוזיות של חיים כאמן במה, ליצן ולהטוטן, יחד עם המוזיקה, המון צבעים וטעמים, אנחנו נחשפים להווי של מהגרים יהודים מרוקאים שמצאו לעצמם בית ביפו. עיר שננטשה ברובה זמן קצר לפני בואם. יחד עם מהגרים יהודים אחרים ותושבים ערבים מקומיים, הצליחו אלה וגם אלה למזג בין תרבותם ותרבות המקום וליצור עולם ייחודי משלהם.
ב"סינמה בלירה" מבקש חיים להתחקות אחר האנשים, המקומות והסיטואציות שעיצבו אותו למי שהוא היום: אמן שמביט על החיים מאחורי אף אדום ומוצא את האושר, האופטימיות ושמחת החיים בכל רגע איתו הוא מתמודד.
הדמות המשמעותית ביותר היא האב. דון ג'ואן יפואי, גבר נאה ושרמנטי בעל חכמת חיים ייחודית שהחליט לחיות את הרגע ולמצות את הנאות החיים ללא סייג לאחר שאיבד את אהבת חייו, אימו של חיים. עם כל זאת, הוא אינו מוותר על הזכות והחובה לעיצוב וחינוך בנו בדרכו הססגונית. דמותו  ומערכת היחסים המרתקת עם חיים – הן שמובילות את הסיפור ומפענחות את המסע הדרמתי והתיאטרלי.
לבסוף, דרך רגעים נוגעים ללב, מאבקים כואבים אך תמיד מלאי הומור, יוצר חיים לעצמו דמות אחת שלמה כפי שהוא כיום.
הבמה תכיל את כל הצבעוניות הזאת, את המוזיקה הצרפתית-ים תיכונית, את הטעמים של המטבח של מאמא סימי, את עושר התנועה וההבעה האקספרסיבית, ואת מכלול ה"קונצים ופטנטים" שירש מאביו. מופע אשר מצליח לרגש מתחת למעטה ההומור. ההומור הופך להיות דרך חיים. חיים מעניק את אותה התבוננות לקהל שיוצא איתו למסע.  
  • ההצגה הופיעה בתאטרונטו 2014 ומופיעה מדי חודש בתאטרון הערבי-עברי ביפו
  • בדצמבר 2017 נבחרה ההצגה לייצג את מדינת ישראל בפסטיבל במולדובה
  • ביוני 2018 נבחרה ההצגה להיות חלק מפסטיבל באומסק-סיביר ברוסיה
והקהל מספר...
אפרי ברט, איש חינוך, אשלים: "חיים פשוט כישף אותי בהצגה, הסיפורים, הפרצופים, הצחוק, הגעגוע והכאב.... מאוד אהבתי..."
גליה ואייל ארבבוף: "סינמה בלירה- רוצו לראות!!! האותנטיות של חיים והחופש להיות מי שהוא, מייצרים תחושה אצל הצופה כאילו הוא שם, בתקופה ההיא יחד עם אביו. למרות שזו הצגת יחיד, אין רגע דל, היא מהנה, מצחיקה ומרגשת מאוד..."
אתי בן יעקב: "מרגש, אותנטי, מפתיע ומשעשע. אני חובבת תאטרון ,אך הצגת יחיד כזו שנגעה לליבי וניגנה על מיתרי הנוסטלגיה של ילדותנו עוד לא חוויתי. באותנטיות ובכישרון רב הצלחת לרגש לשעשע ולהפתיע. חוויה עם טעם של עוד..."
לחייך וללחוץ לפרטים נוספים